O balijské józe

Balijská jóga energie a slunce

Slovo "jóga" pochází ze sanskrtského slova "Yuj", což znamená "sjednotit a integrovat". Tento starý hindský systém je zaměřený na spojení těla, mysli a duše. Nastoluje přirozené zdraví a sebeuzdravující procesy člověka. 

Yoga Bayu Surya (v překladu Jóga - Energie - Slunce) je pohybově vzdělávací systém sestavený balijským učitelem Mangku Mastra. Zahrnuje výuku jógy (celkem 3 stupně/ úrovně) a výuku čakra masáží. Oba směry, jak jóga, tak čakrové masáže, pozitivně ovlivňují energetiku člověka, zbavují tělo a mysl od všech negací a omezení, které nevědomě mohou ovlivňovat současné životní podmínky a touhy jedince. Nenásilným způsobem otevírá intuici a nekonečný tvořivý potenciál. Pracuje s energií slunce, země a planet.

Cílem praxe balijské jógy je:

psychická a fyzická stabilita, celkové uvolnění, protažení a posílení těla za pomoci ásán neboli fyzických pozic. Zklidnění mysli speciálními vizualizacemi a dechovými technikami. Nastolení vnitřní moudrosti a lásky meditacemi odpuštěním. Hluboké vnímání energie země, přírody a kosmu.  

Systém Yoga Bayu Surya se zaměřuje na tři oblasti: 

 • vnější - fyzické zdraví a kondici,

 • vnitřní - psychické zdraví a intelekt,

 • nejvnitřnější - duchovnost a životní naplnění.

Michaela Sklářová yoga bayu surya


Balijská jóga je mimořádně vhodná pro úplné začátečníky, muže a ženy, bez rozdílu věku, pro všechny, kteří mají zájem zlepšit svoji fyzickou kondici a upevnit vůli.

 

Pravidelným cvičením se:

 • zlepšuje imunita a činnost všech funkcí organismu, zejména mozku

 • zvyšuje fyzická kondice, pružnost těla a páteře 

 • snižuje stres a únava

 • zvyšuje hybnost kloubů a pružnosti svalů

 • otevírá intuice a jedinečný potenciál člověka.


Základní stupeň balijské jógy zahrnuje tři roviny

 • a) dech - speciální čakrové dýchání

 • b) ásány - praxe několika jóginských pozic se zaměřením na:  

 • mysl - vizualizace a práce se sluncem a kosmickými planetami,

 • tělo - 5 ásán/pozic s koncentrací na dech a plynulost pohybu,

 • energie - práce s energetickým tělem

 • c) meditaci - závěrečná meditace s odpuštěním a vizualizací sluneční energie do srdce a závěrečnou savasanou (řízená relaxace)


 energetická jóga

Učitelé

Mangku Mastra žije na Bali, kde provádí tradiční čakrové masáže. Od roku 2002 vyučuje individuální formou žáky systému Yoga Bayu Surya  (v překladu Jóga - Energie - Slunce), kteří za ním přijíždí z celého světa. Mangku Mastra se v letech 1993 - 1999 intenzivně věnoval vlastní praxi jógy a studiu svatých textů pod vedením duchovních učitelů. 

Michaela Sklářová žije v Praze. Své první kurzy jógy otevřela v roce 2004 v Rakousku a Německu. V roce 2003 vytvořila vlastní českou školu jménem Živý čchi-kung, škola přírodní léčby a později Školu Tao ženy, kde inspiruje tisíce žen a mužů, jež zatoužili změnit sebe i svůj život. Ráda ve svých kurzech propojuje moderní způsoby života s učením tradic Východu za účelem kultivace sebe sama a života ve všech oblastech- zdraví, vztahy, práce, sexualita, nalezení životní cesty. Ráda cestuje sama nebo skupinově na Bali, kde se zaměřuje především na výuku balijské energetické jógy a čchi-kung. Více o Michaele.  

 

Naučte se prožít „ čchi“- energii dýchání, která proudí a pohybuje se vaším tělem. Na pobřeží oceánu v přítomnosti  tříštění mořských vln a právě vycházejícího slunce, prožijte klid důvěrnosti- prožijte si čchi. Zkuste prostě čistě stát, paže uvolněné a chodidla v šíři ramen,uvolněte kolena. Jen tam stůjte a vyprazdňujte mysl od myšlenek. Vplujte do rytmu toho, co vás obklopuje. Když se uvolníte, dech se vám prohloubí a získá na pravidelnosti. Vnímejte energii, která proudí ze země do chodidel a dál vaším tělem. Do té energie se ponořte a nechte ji  vyletět vzhůru vaším tělem… Zůstaňte tiše stát a prožijte proudění energie tělem. Tělo a země a vzduch jsou jednotou. Jejich energie vzájemně skrze sebe proudí a mísí se…  Sarasvati Ranson (Použitá literatura: Cesta uvědomění- Ram Dass)


 

Michaela Sklářová video -  Bali 2016-4 (masáže a energetická jóga) 

Novinky

Jóga vám zajistí krásné tělo a jasnou mysl.

20. 8. 2017
Jóga vám zajistí krásné tělo a jasnou mysl.

Jóga a čchi-kung se v dnešní uspěchané době těší velké oblibě. Díky ní si zlepšíte držení těla, naučíte se správně dýchat, zpevníte svaly zad a celé postavy.


Můžete vyzkoušet různé formy cvičení jógy, např. energetické, dynamické, relaxační, strečink, meditační aj. 


Pravidelné cvičení má pozitivní vliv nejen na tělo, ale i na mysl. Jóga i čchi-kung nabízí komplexní systém technik, které spojují fyzickou, duševní i duchovní rovinu. Zajišťují, že se trvale cítíme spokojeni, v harmonii a těšíme se plnému zdraví.


Oba styly cvičení jsou velmi vhodné jak pro ženy, tak i muže každého věku.

Navštivte naše pobyty na Bali nebo kurzy cvičení  v Praze a vyberte si z naší nabídky.

Navraťte své tělo do stavu vnitřní harmonie a rovnováhy!

15. 8. 2017
Navraťte své tělo do stavu vnitřní harmonie a rovnováhy!

Hluboká moudrost lidského těla přesně ví, co kdy a jak udělat a přirozeně se snaží navrátit do stavu vnitřní harmonie a rovnováhy.

Především správné dýchání a systematické uvolnění těla přináší hluboké zklidnění mysli, rozpouští stres a přebytečná napětí v těle.

Např. jóga učí správnému dýchání a uvolnění mysli. Tím se zlepší cíleně činnost srdce, plic a všech vnitřních orgánů, koncentrace a paměť, zvyší se sexuální energie a vnitřní uvolnění.

Jóga může také pomoci lidem, kteří trpí různými fyzickými nebo psychickými problémy jako jsou např. nespavost, stres, únava, vyčerpání, vysoký krevní tlak, astma, bolesti hlavy, zad a páteře aj.


Naučte se v našich kurzech, jak ovládat své tělo, správně dýchat a zbavovat tělo průběžně stresu a napětí.

Cvičení pro zlepšení zdravotního a psychického stavu!

10. 8. 2017
Cvičení pro zlepšení zdravotního a psychického stavu!

Dnešní moderní a bohužel často hektický život nás ve velké míře vystavuje stresu, strachu a napětí, proto se lidé západního světa stále více a více obrací k alternativním způsobům léčení a odpočinku.

Mezi tyto způsoby patří např. komplexní metoda pro zdraví a dlouhověkost zvaná balijská energetická jóga.

Lidé se na vlastní kůži přesvědčují o zázračných účincích těchto relaxačně-léčebných cvičení. Zájem o ně neskutečně vzrůstá...

Navštivte naše pravidelné kurzy cvičení pro zlepšení zdravotního a psychického stavu.